Double Wear VS Make-Up Atelier Paris

Porównanie podkładów Estee Lauder Double Wear i Make-Up Atelier Paris.

Estee  Lauder Double Wear VS Make-Up Atelier Paris
Estee Lauder Double Wear VS Make-Up Atelier Paris

Mam zamiar porównać dwa supertrwałe, podkłady o podobnych właściwościach kryjących.

  • Make-Up Atelier Paris – podkład wodoodporny
  • Estee Lauder Double Wear – Stay In Palce Makeup

Jeżeli ktoś jest ciekawy, który okazał się być lepszy to zapraszam do przeczytanie wpisu.

 Make-Up Atelier Paris – podkład wodoodporny

Make-Up Atelier Paris - podkład wodoodporny
Make-Up Atelier Paris – podkład wodoodporny

 Opakowanie:

Opakowane to plastikowa, bardzo lekka buteleczka z pompką.  Pompka działa bez zarzutu, dozuje tyle podkładu ile trzeba. Z buteleczki bardzo szybko starły mi się niestety wszystkie napisy.

Konsystencja:

Podkład jest lekki, trochę lejący się przez co jest łatwy w aplikacji. Można fajnie stopniować jego krycie przez dokładanie kolejnych warstw.

Krycie:

Od średniego po mocne.

Efekt na twarzy:

Bardzo podoba mi się efekt jaki daje na twarzy. Można go rozprowadzić naprawdę cienką warstwą przez co jest mało widoczny. Jest komfortowy w noszeniu, gdyż wcale go nie czuć na twarzy.

Matowienie:

Efekt matowej twarzy utrzymuje się 3 – 4 godziny, po tym czasie twarz zaczyna się lekko świecić.

Trwałość:

Podkład jak najbardziej nadaje się na wielkie wyjścia. Spokojnie przetrwa na twarzy w wysokich temperaturach jednak po kilku godzinach punktowo zaczyna się ścierać.

 Estee Lauder Double Wear

Estee Lauder Double Wear
Estee Lauder Double Wear

 Opakowanie:

Szklana buteleczka, dość ciężka niestety bez pompki.

Konsystencja:

Gęsta, treściwa z dużą ilością pigmentu.

Krycie:

Od mocnego po pełne.

Efekt na twarzy:

Dzięki tak mocnemu kryciu doskonale radzi sobie ze wszystkimi zaczerwienieniami i niedoskonałościami cery bez potrzeby używania korektora. Ładnie matuje skórę, ale nie jest to taki płaski mat. Doskonale trzyma się skóry, nie rozmazuje się ani nie ściera.

Matowienie:

Efekt matowej twarzy utrzymuje się spokojnie 6 godzin lub więcej.

Trwałość:

Jest to najbardziej trwały podkład jaki miałam. Doskonale sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych takich jak upał, duża wilgotność czy deszcz. Jest jednak dość ciężki i odrobinę czuć go na twarzy.

Podsumowując:

Nie będę ukrywać, że na chwilę obecną są to moje dwa ulubione podkłady. Mam cerę mieszaną i w moim przypadku oba sprawdzają się fenomenalnie. Jeżeli chodzi o Double Wear jest to moje drugie podejście do tego podkładu i przyznam szczerze, że za pierwszym razem niezbyt się polubiliśmy. Dziś wiem ,że była to wina źle dobranego odcienia i niewłaściwej aplikacji. Oba podkłady aplikuję za pomocą beautyblendera i chyba podkład MAP jest trochę mniej ekonomiczny przez swoją płynną konsystencję, którą widać na zdjęciu poniżej.

Double Wear VS MAP
Double Wear VS MAP

Double Wear jest podkładem bardzo szybko zastygającym, więc trzeba dość sprawnie go nakładać, ale jak już zastygnie to nic go nie ruszy. Oba podkłady są dobrze napigmentowane, jednak Estee  Lauder ma trochę więcej pigmentu przez co lepiej kryje.

Double Wear VS MAP
Double Wear VS MAP

MAP nie posiada w swoim składzie filtra przeciwsłonecznego więc lepiej sprawdzi się w makijażu fotograficznym. Ma też bogatą gamę kolorów: najbardziej uniwersalne moim zdaniem są kolory 2 NB i 3 NB. W przypadku Estee Lauder z kolorystyką jest już trochę gorzej i naprawdę ładnych odcieni jest tylko kilka. Mi do gustu przypadły kolory: 1N1 i 2N1.

Jednak gdybym musiała wybrać podkład, który na 100% mnie nie zawiedzie, nie spłynie mi z twarzy i będzie tak samo dobrze wyglądał przez wiele godzin byłby to Estee Lauder Double Wear. Z czystym sumieniem mogę go polecić na wszystkie większe okazje typu śluby i wesela, gdy makijaż musi tak samo dobrze wyglądać przez wiele godzin nie tylko na zdjęciu, ale i na żywo.

Comments are closed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial